آموزش

ضبط فیلم در Google Earth pro ویرایش و ذخیره آن در کامپیوتر

ضبط فیلم در Google Earth pro

ضبط فیلم در Google Earth pro

آموزش ضبط فیلم در برنامه Google Earth pro

برنامه Google Earth pro قابلیت های زیادی در موقعیت یابی و شناسایی مناطق مختلف با دید از بالا  دارد یکی از قابلیت های این برنامه که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد امکان ضبط توری است که از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت می کنیم. با استفاده از این قابلیت شما می توانید موقعیت منطقه خود به صورت ویدویی از بالا تا روی منطقه یا نقطه ای که قرار است در انجا مشاهدای انجام دهید را ذخیره کنید.

∗آموزش ویدیویی اضاف شد

مراحل ضبط فیلم در برنامه Google Earth pro

۱- در مرحله اول باید برنامه Google Earth pro را نصب کنید. بعد از نصب برنامه ابتدا منطقه ای که می خواهید از بالا دوربین به سمت آن حرکت کند را مشخص کنید. برای این کار اول روی منطقه ای که می خواهید دوربین در اخر بر روی آن قرار بگیرد زوم کنید و سپس روی آیکون کلیک کنید.

۲- حالا تا هر ارتفاعی یا هر نقطه ای از آسمان یا زمین که مد نظر دارید می توانید از منطقه خود فاصله بگیرد. بهتر است تمام موارد غیر ضروری مانند قابلیت عکس از منطقه یا نشان دادن خطوط مختصات را غیر فعال کنید.

۳- حالا اگر دو بار بر روی نشانه یا مختصاتی که در مرحله یک برای منطقه خود درست کردیم کلیک کنید می بینید که نرم افزار به صورت خودکار از موقعیت کنونی به منطقه پیش فرض حرکت می کند.

۴- حال دوباره به حالت قبل برگیرید و این بار بر روی آیکون کلیک کنید. می بیند که در قسمت پایین نرم افزار قابلیت فیلم برداری فعال شده است حال بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک کند و همچنین دوبار بر روی نقطه ای که در مرحله اول برای ناحیه و موقعیت اول ساختم کلیک کنید تا نرم افزار به سمت منطقه اول حرکت کند و عمل ضبط را انجام دهد.

۵- بعد از قرار گیری بر روی نقطه اول دکه ذخیره را فشار دهید تا به قسمت نام ویدیو هدایت شوید. در این قسمت یک نام برای ویدیوی خود انتخاب کنید.

۶- در انتها نیر با بستن حالت ویدیو و رفتن به مسیر tools و قسمت movie maker می توانید کیفیت و مسیر ذخیره ویدیو خود را انتخاب کنید. توصیه می شود که از کیفیت mp4 و رزلوشن های پایین استفاده کنید. زیرا با افزایش کیفیت فیلم لگ و پرش در ویدیو نیز زیاد می شود.

کلیپ ویدیویی آموزش

مطالب بیشتر

‫13 دیدگاه ها

  1. سلام من این برنامه رو نصب کردم ولی به مرحله Tools که میرسم میبینم که گزینه Movie Maker غیرفعاله و نمیشه روش کلیک کرد. راه حل چیه؟

  2. سلام اموزش خیلی خوب بود .محصوصا ویدئو ضمیمه.ممنون. فقط من با فرمتmp4 میزنم تصویر درست سیو نمیشه

    1. سلام. از نسخه های جدید استفاده یا با کیفیت های دیگه ذخیره کن و بعدا با کنورتر به فرمت دلخواه تبدیلش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا